Christmas is coming! czyli świąteczna lekcja angielskiego.

Witam, wprawdzie do świąt pozostał jeszcze grubo ponad miesiąc, ale już dzisiaj dzielę się z Wami materiałami, które przygotowałam na zajęcia o tematyce świątecznej. Karty i flashcards możecie wydrukować w dowolnym rozmiarze wraz z tłem bądź nie. Zamieszczam opis poszczególnych gier:

  1. Christmas flashcards- posłużą na zapoznanie się ze słownictwem
  2. Christmas memory- karty prezentują kontury przedmiotów/ osób/ dekoracji świątecznych, które pojawiają się również na flascards. Karty posłużą do tradycyjnej gry memory. Ta osoba, która nazbiera najwięcej kart, wygrywa.
  3. Christmas words ( puzzles) – karty rozcinamy wzdłuż linii przerywanych, mieszamy. Uczniowie układają słowa, które mogą potem przeliterować lub ułożyć z nimi zdania.
  4. Christmas Bingo – Każdy uczeń otrzymuję planszę ze słówkami. Przydadzą się dodatkowe mini pionki lub mini karteczki do zakrywania plansz. Nauczyciel wypowiada jedno słówko z plansz, osoba, która je posiada zakrywa je na swojej planszy.
🙂

Klikając  w poniższe linki pobierzecie zestaw wszystkich materiałów. Koniecznie dajcie znać, jeżeli je wykorzystacie! Pozdrawiam Ola

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.